Tesisler

Fındık Kırma Tesisleri

Gürsoy, biri Ordu şehir merkezine 6.5 km uzaklıktaki Kumbaşı mevkiinde, diğeri Ordu Organize Sanayi Bölgesi'nde olmak üzere iki ayrı fındık kırma tesisine sahiptir.

Tek vardiyada 150 ton kabuklu fındığı 75 ton iç fındık haline getirebilen bu tesisler, modern elektronik seçme makine ve ekipmanları ile donatılmıştır.

E-Seçme ve Temizleme Tesisleri

İki ayrı elektronik seçme ve temizleme ünitesi ile Gürsoy, natürel iç fındıkta en zor kalite taleplerine cevap verebilecek şekilde üretim yapmaktadır.

Filtreler, taş ayırıcılar, lazer seçiciler, elekler, metal detektörler ve magnetler gibi son teknoloji makine ve ekipmanların kullanıldığı tesisler yüksek verimlilikte çalışmaktadır.

Fındık Entegre Tesisi

Kumbaşı mevkiinde yer alan Fındık Entegre Tesisi, modern makineleri ve seçme teknolojileri ile donatılmış ve GMP, HACCP prensiplerinde üretim yapmaktadır. FSSC 22000 kalite yönetim sistemi ile fark yaratmak için tasarlanmış modern teknoloji ve üretim sistemi; kavrulmuş, beyazlatılmış, kıyılmış, dilimlenmiş fındık, fındık unu, fındık püresi ve şekerli fındık püresi formlarında üretime imkân vermektedir.

Entegre tesiste 5 ton/saat kapasiteli modern kavurma makineleri, lazer seçiciler, X-ray, sortex seçiciler, elekler, metal detektörler ve magnetler ile farklı formlardaki fındık üretimi büyük bir titizlikle gerçekleştirilmektedir.

Gürsoy üretim tesislerinde kaliteye öncelik verilmektedir. Bu nedenle hijyen koşulları, işçi çalışma şartları ve makine parkı mevzuata, GMP ve HACCP kurallarına uygun olarak tasarlanmış ve inşa edilmiştir.

Perakende Ürünler Üretim Tesisleri

Perşembe ilçesinde yer alan tesiste son tüketiciye yönelik ürünler üretilmektedir. Fındık ezmesi, fındık kremaları, fındıklı drajeler ve paketli fındık çeşitlerinin üretildiği tesis, tüm diğer tesislerde olduğu gibi HACCP ve GMP prensiplerinde üretim yapmaktadır.